Kas jie – bankrutuoti pasiryžę žmonės?

  Kas jie – bankrutuoti pasiryžę žmonės?

  2016.01.10

  Lietuvoje leidžiama bankrutuoti tik sąžiningiems asmenims, kurių nemokumas atsirado ne iš nusikalstamos veikos, nesąžiningų sandorių ar priklausomybių.

  Kasdien bendraujame ir teikiame konsultacijas asmenims, ieškantiems būdų, kaip kaip suvaldyti skolas, kai skoliniai įsipareigojimai jau yra nepakeliami, jų mokėjimo terminai seniai pradelsti, kai bankų sąskaitos ir turtas areštuoti, pradėtas priverstinis skolų išieškojimo procesas. Kiekvienas klientas ateina su savo gyvenimo istorija.

  Bankroto siekia ne tik verslininkai, praradę milijoninius verslus per ekonominę krizę, ar neatsakingi visuomenės veikėjai, iššvaistę prisiimtus bankų kreditus. Ne! Tai gali būti bet kuris šalia gyvenantis žmogus: jauna šeima, auginanti mažamečius vaikus, kuri ėmė būsto kreditą savo svajonių namams, finansinių galimybių neįvertinę verslo „startuoliai“, žmonos, laidavę už vyrus verslininkus, jiems sudarant didelius sandorius, kitais atvejais – net socialiai jautrių grupių asmenys, pavyzdžiui, pensininkai ar vienišos mamos.

  Susiduriame ir su daugybe klientų, įkliuvusių į greitųjų kreditų spąstus. Kai po pirmo greitojo kredito sekė antras, trečias, o įsisukus lyg į užburtą ratą, vėlesnieji jau imami ankstesniems kreditams ir susidariusioms palūkanomis dengti. Labai dažni greitųjų kreditų vartotojų žodžiai: „Padėkit, nes nebežinau ką daryti!”, „Nebežinau kaip gyventi toliau!“ Tokios yra šiandieninės realijos, ypač rajonuose ar mažesniuose miestuose, kai dėl finansinio išprusimo stokos lengvai prisiskolintų pinigų sumos auga geometrine progresija, o nekaltas pasiskolinimas priveda prie milžiniškų skolų bei negalėjo atsiskaityti su kreditoriais. Viso to rezultatas – asmuo lieka ant bankroto slenksčio.