Ar darbdavius gąsdina skolose paskendę darbuotojai?

  Ar darbdavius gąsdina skolose paskendę darbuotojai?

  2015.07.12

  Verslininkų atstovai sako, kad darbuotojų įsiskolinimai greitųjų kreditų bendrovėms, nedrausmingai mokami lizingai ar alimentai, kelia nerimą bei nereikalingą įtampą.

  Portalui www.delfi.lt Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos direktorius D. Arlauskas sakė: „Jeigu skolų turintis žmogus įsidarbina įmonėje, bendrovei tai nepatogu, o apie žmogų iškart pablogėja ir kolegų nuomonė. Gali pagalvoti, kad žmogus – finansinis chuliganas, nes pradelstos skolos atrodo neatsakingai, o ir kolektyve pasklinda kalbos“.

  „Darbuotojas, kuris skolingas penkioms lizingo bendrovėms ir dar neišsimoka kokio lizingo, tikrai nebus vertinamas palankiai. Toks žmogus visą energiją skirs asmeniniams rūpesčiams ir mažiau laiko darbui“,- teigia Lietuvos pramoninkų konfederacijos Ekonomikos ir finansų departamentų vadovas S. Besagirskas.

  Kreditų biuro „Creditinfo“ duomenimis, daugiausia prasiskolinusiųjų yra 25 – 36 m. amžiaus grupėje, t.y. net 88 199 asmenys , bet didžiausias skolas turi 37- 43 m. amžiaus Lietuvos gyventojai: 44 288 (vieno asmens pradelsta vidutinė skola sudaro 5.865 eur).

  Detaliau apie tai portalo www.delfi.lt straipsnyje: „Savybė, kuri gąsdina gerus darbdavius“ 

  skaityti