Lietuva. fiziniu asmenu bankrotas

Europoje fizinių asmenų bankroto tradicijos gana senos, jau susiformavę precedentai, ištaisytos teisinio reglamentavimo spragos. Tuo tarpu, Lietuvoje fizinių asmenų bankroto įstatymas įsigaliojo tik 2013 metų kovo 1 dieną.

Vertinant teismų formuojamą praktiką, Lietuvos fizinių asmenų bankroto įstatymas yra painus, o pats procesas sudėtingas ir, deja, yra labiau ginami kreditorių, o ne skolininkų interesai. Lietuviai po nesėkmingų bankroto procesų Lietuvoje, kreipiasi dėl fizinių asmenų bankroto procedūrų inicijavimo užsienio šalyse.

Lietuviai ryžtasi bankrutuoti tik išbandę visas kitas galimybes. Sprendimą bankrutuoti daugelis priima po ilgų abejonių metų.

Nuo 2013 m. kovo 1 d. Lietuvoje yra vykdomos 864 fizinių asmenų bankroto procedūros, tačiau tik 22 bankroto bylos yra baigtos.

.

.

.

.

Strelyte ties video. KairėAtgal : “Bankrotas gyvenantiems užsienyje”

Fizinių asmenų bankroto bruožai Lietuvoje:

  • Fizinių asmenų bankroto Lietuvoje gali siekti visi sąžiningi, nemokūs asmenys, kurių pradelsti mokėjimai viršija 25 MMA, t.y. 9.500 Eur. (Nuo 2016 m. liepos 1 dienos minimali mėnesinė alga Lietuvoje yra 380 Eur).
  • Bankroto proceso trukmė, nepriklausomai nuo skolų dydžio – 3 metai. Trukmė skaičiuojama nuo Mokumo atkūrimo plano patvirtinimo datos.
  • Bankroto bylos Lietuvoje yra nagrinėjamos pagal ginčo teiseną. Kreditoriai yra įtraukiami į pirminę, bankroto bylos iškėlimo stadiją, t.y. atsiklausiama kreditorių, ar šie sutinka, kad asmeniui būtų iškelta bankroto byla.
  • Lietuvoje bankroto siekiantis asmuo privalo įrodyti, kad jo nemokumas atsirado pagrįstai. Detaliai analizuojama bankrutuojančio asmens situacija: išsilavinimas, gaunamos pajamos, išlaidos, nemokumą sukėlusios priežastys.
  • Fizinių asmenų bankroto bylose taikomas sąžiningumo kriterijus.
  • Duomenys apie Lietuvoje bankrutavusius asmenis yra viešai skelbiami ir prieinami 10 metų.

 

Pirmyn : “Bankrotas Latvijoje”Strelyte ties video. Desine

Sužinok, kur geriausia bankrutuoti: