3. PAGRINDINIS. Tobuliausias

Lietuvos Respublikos piliečiai sėkmingai bankrutuoja kitose Europos Sąjungos valstybėse, dažniausiai Latvijoje ar Jungtinėje Karalystėje. Tai lemia liberalesnis fizinių asmenų bankroto reglamentavimas šiose šalyse, trumpesnė bankroto proceso trukmė ir labiau ginami skolininkų interesai.

Net emigracijoje gyvenantys lietuviai (nepriklausomai nuo skolų kilmės ir valstybės, kurioje gyvena), gali teikti dokumentus, siekdami bankrutuoti užsienyje, pvz., Latvijos Respublikoje.* Kad ateityje sugrįžus atgal į Lietuvą, nepasitiktų čia paliktų skolų našta.

 

 

 

Strelyte ties video. KairėAtgal : “Fizinių asmenų bankrotas – kas tai?”

Lietuvos apeliacinis teismas dar 2011 m. spalio 3 d. nutartimi išaiškino, kad vadovaujantis 2000 m. gegužės 29 d. Tarybos reglamentu (EB) Nr. 1346/2000 dėl bankroto bylų, bet kuris sprendimas iškelti bankroto bylą, kurį pagal savo jurisdikciją priima ES valstybės narės teismas, pripažįstamas visose kitose ES valstybėse nuo to momento, kai sprendimas įsiteisėja bankroto bylą iškėlusioje valstybėje. Taigi kitose Europos Sąjungos valstybėse priimti teismo sprendimai dėl fizinio asmens bankroto – Lietuvoje įsigalioja automatiškai. Sėkmingai baigus visą bankroto procesą užsienyje, vykdant Mokumo atkūrimo planą, kreditoriams neišmokėtos skolos, susidarios Lietuvoje ir kitose valstybėse, yra nurašomos.

*Daugiau informacijos suteiksime asmeninės konsultacijos metu.

 

 

Pirmyn : “Bankrotas Lietuvoje” Strelyte ties video. Desine

Sužinok, kur geriausia bankrutuoti: