Teisininkas: įstatymo pataisos smogs turintiems skolų vairuotojams

2017-04-27

Seimas prieš kelias dienas pritarė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisoms, kuriomis numatoma nuo 2017 m. gruodžio 1 d. įteisinti administracinių paslaugų teikimo ribojimus asmenims, nesumokėjusiems visų jiems paskirtų baudų už padarytus Kelių eismo taisyklių pažeidimus (jeigu nustatytas terminas jas sumokėti pasibaigęs).

skaityti

A. Radušys. Emigracijos priežastis, apie kurią nekalbama

2017-03-27

Emigracija išlieka opiausia Lietuvos problema.Kalbėdami apie jos priežastis visi skuba kaltinti ekonomiką ir didesnius atlyginimus užsienyje. Tačiau yra vienas reiškinys, kuris gali būti viena iš svarbiausių emigracijos priežastimi, tačiau apie jį Lietuvoje nenorima kalbėti.

skaityti

Bankrutuoti nusprendusiems lietuviams Britanija užsidarys

2016-08-14

Lietuviams ateityje gali nebetekti pasinaudoti galimybe lengvesnėmis sąlygomis bankrutuoti Didžiojoje Britanijoje, nes šaliai pasitraukus iš ES, jos teismų sprendimai Lietuvoje nebegaliotų.

ŠIki 2016 m. I pus. pabaigos Lietuvoje buvo užbaigti 94 fizinių asmenų bankroto procesai, arba 8,7% nuo visų pradėtų procesų, informuoja Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba (AATVNT). 31 asmeniui bylos buvo baigtos, 59 asmenų bankroto bylos dėl įvairių priežasčių buvo nutrauktos. Nuo Fizinių asmenų bankroto įstatymo įsigaliojimo 2013 m. kovo 1 d. iki 2016 m. birželio 30 d. bankroto bylos iš viso buvo iškeltos 1.078 fiziniams asmenims. Per 2016 m. I pusm. bankroto bylos iškeltos 154 fiziniams asmenims, 27,4 % mažiau nei atitinkamu 2015 m. laikotarpiu (212 bylos).

skaityti

Bankrutuoti po „Brexit“ referendumo tapo pavojinga

2016-07-21

Prieš keletą savaičių įvykęs „Brexit“ referendumas dėl Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš Europos Sąjungos sukėlė rimtą galvosūkį ne tik politikams – buvo smarkiai sujauktas ir JK gyvenančių užsieniečių gyvenimas.

Šis precedento neturintis įvykis taip pat lėmė rimtus pokyčius įvairiuose sektoriuose. Teisinė sritis – ne išimtis.

skaityti

Bankų atstovas teigia, kad fizinių asmenų bankrotų procesas neturi būti lengvas

2016-06-01

Žinių radijuje diskutuoja  teisininkas Algirdas Radušys, Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Remigijus Žemaitaitis, Lietuvos bankų asociacijos vadovas Stasys Kropas ir bankrutavęs verslininkas.

Klausyti įrašo

Teisininkas: augs fzinių asmenų bankrotų skaičius

2016-05-31

Šalies parlamentarai neseniai priėmė įstatymą, kuriuo įgyvendinamas dar 2014 metų Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas dėl europinio sąskaitos blokavimo įsakymo. Šį įstatymą šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė jau pasirašė ir įstatymas turėtų įsigalioti nuo kitų metų sausio 18 dienos.
Tokios įstatymo įsigaliojimas reiškia, kad skolų Lietuvoje turintiems asmenims, kurie išvyko gyventi į užsienį su tikslu nuo skolų išsisukti – tai padaryti bus gerokai sudėtingiau. Šis įstatymas padės kreditoriams paprasčiau siekti tarpvalstybinio skolų išieškojimo, laikinai blokuojant lėšas esančias užsienio valstybėse gyvenančių skolininkų sąskaitose.

Klausyti įrašo

Latvija  – lietuvių išsigelbėjimo šalis

2016-04-29

Nors Latvijoje gyvena kone triskart mažiau gyventojų nei Lietuvoje, šioje šalyje iškeliama tris kartus daugiau fizinių asmenų bankroto bylų. Didelėje dalyje šių bylų figūruoja ir Lietuvos piliečių pavardės. Apie šios tendencijos peripetijas  skaitykite 15min.lt straipsnyje.

skaityti

Lietuvoje bankrutuoti neapsimoka

2016-04-19

Lietuvos ryto TV laidoje “Lietuva tiesiogiai”, diskusija apie fizinių asmenų bankrotą Lietuvoje ir užsienyje.

Žiūrėti laidos įrašą

Kodėl lietuviai mieliau bankrutuoja užsienyje?

2016-01-19

Nuo 2013 m. kovo, kai fiziniai asmenys Lietuvoje gali bankrutuoti, tai padarė tik 17 žmonių. Dar apie 900 žmonių yra pradėję bankroto procesus, tačiau jie tęsiasi, pagal dabartines įstatymo pataisas, 3 metus. Norėdami bankrutuoti greičiau ir paprasčiau, lietuviai vis dar renkasi tai padaryti Latvijoje ar Didžiojoje Britanijoje.

skaityti

Lietuviai mieliau bankrutuoja užsienyje

2016-01-01

Nuo 2013 m. kovo 1 dienos, kai fiziniai asmenys Lietuvoje gali bankrutuoti, tai padarė tik 17 žmonių. Dar apie 900 žmonių yra pradėję bankroto procesus, tačiau jie tęsiasi, pagal dabartines įstatymo pataisas, 3 metus. Norėdami bankrutuoti greičiau ir paprasčiau, lietuviai vis dar renkasi tai padaryti Latvijoje ar Didžiojoje Britanijoje.

skaityti

Bankroto galimybės ir kur geriausia tai daryti

2015-08-20

Sėkmingų istorijų, kai užsienyje gyvenantys lietuviai bankrutuoja be būtinybės išvykti iš šalies, kurioje gyvena, yra ne viena ir ne dvi; jų nuolat daugėja. Lietuvos apeliacinis teismas 2011 m. spalio 3 d. nutartimi išaiškino, kad bet kuris sprendimas iškelti bankroto bylą, kurį priima ES valstybės narės teismas, pripažįstamas visose kitose ES valstybėse narėse.

skaityti

Diskusija apie fizinių asmenų bankrotą

2015-04-28

LNK laidoje “Yra kaip yra” dalyvauja fizinių asmenų bankroto ekspertas, teisininkas, Algirdas Radušys. Laidos tema “Fizinių asmenų bankrotas – ar išeitis prasiskolinusiems asmenims?”

skaityti

Lietuvoje mamos bankrutuoti negali

2015-04-20 

Klaidžiojant lietuviškojo fizinių asmenų bankroto labirintais, galima ir pasiklysti. Lietuvoje Fizinių asmenų bankroto įstatymas įsigaliojo tik 2013 metais, todėl tai yra gana naujas ir visuomenei vis dar mažai žinomas reiškinys. Tuo metu, kai Europos valstybės jau turi gilias tradicijas ir suformuotus precedentus, Lietuvos teismai formuoja savitą praktiką. Ar visada ji teisinga? Ar žinojote, kad Lietuvoje mamos, auginančios vaikus ir gaunančios valstybės mokamą vaiko auginimo išmoką, bankrutuoti negali?

skaityti

Bankrotas – visko pabaiga ar nauja pradžios

2015-03-24

Ar palankios sąlygos gyventojams bankrutuoti Lietuvoje? Kodėl dalis prasiskolinusių asmenų bankrutuoti vyksta į Latviją? Kiek kainuoja bankrotas? Kokie Fizinių asmenų bankroto įstatymo trūkumai išryškėjo per dvejus metus ir kaip ketinama juos taisyti? Bankrotas – visko pabaiga ar naujos pradžios galimybė? Išsiaiškinti rūpimus klausimus padės Ūkio ministerijos Nemokumo politikos skyriaus vedėjas Žydrūnas Paškauskas, antstolis, bankroto administratorius Valdas Čeglikas ir mažosios bendrijos Bankroto grupės vadovas Algirdas Radušys.

skaityti

Bankrutuoti Lietuvoje ar užsienyje?

2015-03-06

2015 m. sausio 12 d. Lietuvos Respublikos ūkio ministerija visuomenei bei suinteresuotoms institucijoms pateikė svarstyti ir įvertinti Fizinių asmenų bankroto įstatymo pakeitimo įstatymo projektą.

Įstatymo projektas buvo parengtas, siekiant įgyvendinti 2014 m. kovo 12 d. Europos Komisijos Rekomendaciją dėl naujo požiūrio į verslo žlugimą ir nemokumą (2014/135/ES), skatinant valstybes nares reformuoti nacionalinius nemokumo teisės aktus.

skaityti

Siūlomos Fizinių asmenų bankroto įstatymo pataisos

2015-03-04

Lietuvos Respublikos ūkio ministerija visuomenei bei suinteresuotoms institucijoms pateikė svarstyti ir įvertinti Fizinių asmenų bankroto įstatymo pakeitimo įstatymo projektą. ​Įstatymo projektas buvo parengtas, siekiant įgyvendinti 2014 m. kovo 12 d. Europos Komisijos Rekomendaciją dėl naujo požiūrio į verslo žlugimą ir nemokumą (2014/135/ES), skatinant valstybes nares reformuoti nacionalinius nemokumo teisės aktus.

skaityti